úvodní stránka  |  o nás  |  kontakty  
OSCILOSKOPY OSCILOSKOPY
Ceník  


1 | 2 | 3

Multifunkční testovací přístroj s 2-kanálovým PC osciloskopem PICO ADC-212

   

Víceúčelový elektronický diagnostický přístroj založený na bázi digitálního dvoukanálovém PC osciloskopu má kromě funkcí standardního osciloskopu také funkce digitálního multimetru a motortesteru. Dodává se ve 3 provedeních - základní a rozšířená sada s osciloskopem ADC 212/3 pro osobní automobily a  sada s osciloskopem ADC-212/100 pro nákladní vozy.

Dvoukanálový osciloskop má řadu speciálních funkcí pro měření/analýzu signálů čidel a dalších komponentů moderních elektronických řídících systémů. Jedná se zejména o řízení zapalování, vstřikování, ale i ABS apod. Uživatel přístroje má tak možnost poměrně snadno, univerzálně a rychle kontrolovat stále rozsáhlejší elektronické vybavení automobilů a hlavně vyhledávat případné závady. To je často možné právě jen pomocí osciloskopu (autoskopu).

Osciloskop se používá ve spojení se stolním počítačem nebo notebookem. Veškeré naměřené průběhy lze tedy archivovat, případně vytisknout. Totéž platí i o potřebě záznamu průběhu v delším časovém úseku, což lze využít především ve spojení s notebookem při jízdním testu. Celková délka záznamu je limitována pouze kapacitou pevného disku počítače.

Software obsahuje databanku ukázkových průběhů signálů, kterou lze rozšiřovat stažením vzorových signálů z webovém serveru výrobce. Další z možností je vytvoření vlastní databanky ukládáním signálů ze správně fungujících komponentů. Ovládací prostředí programu PicoScopu je v českém jazyce.

Diagnostická sada se používá pro měření a testování funkčnosti elektrických a elektronických částí v moderních automobilech:
- zapalování (primární i sekundární okruh)
- vstřikování a palivové pumpy
- startovací a nabíjecí okruhy
- ABS senzory
- vačkové a hřídelové senzory
- lambda sondy
- měřiče množství nebo hmotnosti vzduchu
- žhavící svíčky / časová relé
- relativní komprese

Parametry ADC-212/3:
Rozlišení 12 bit, dva vstupní kanály (BNC) + externí spouštění, vstupní impedance 1MOhm, vstupní měřící rozsah +/-20mV až 20 V, vzorkování 3 MS/s (vzorků za vteřinu), přesnost +/- 1%, časová základna 2mikrosek. až 50s, frekvenční rozsah 0 - 1,5 MHz, buffer 32kB, připojení přes paralelní port, software pro Windows 95 a vyšší.


Parametry ADC-212/100:
Rozlišení 12 bit, dva vstupní kanály (BNC) + externí spouštění, vstupní impedance 1MOhm, vstupní měřící rozsah +/-50mV až 20 V, vzorkování 100 MS/s (vzorků za vteřinu), přesnost +/- 1%, časová základna 100ns až 50s, frekvenční rozsah 0 - 50 MHz, buffer 128kB, připojení přes paralelní port, software pro Windows 95 a vyšší.


V následující tabulce je uveden obsah jednotlivých sad:

 

Základní sada

Rozšířená sada

Sada pro
nákladní vozy

 Typ osciloskopu
 Atenuátor 20:1
 Připojovací kabely k sondám
 Snímač zapalování - sekundár
 CD se softwarem PicoScope
 Proudové kleště 60A DC
 Proudové kleště 600A AC/DC
 Proudové kleště 2000A AC/DC
 Sondy multimetru
 Malé "krokosvorky"
 Velké "krokovorky Delfín"
 Izolované průpichové sondy
 "Break-out" kabel
 Kabel pro napájení z automobilu
 Sada jehlových svorek
 Plastový kufr

ADC 212/3
1
2
1
+

+

+
+
+
+
+


+

ADC 212/3
1
2
2
+
+
+

+
+
+
+
+
+
+
+

ADC 212/100
2
2
2
+
+

+
+
+
+
+
+
+
+
+

 


osciloskop ADC 212/3
proudové kleště 600A
proudové kleště 60A  Akumulátorový modul BA-001
Po možnost použití osciloskopů ADC-2xx ve spojení s notebookem v místech, kde není jiný možný zdroj napájení, je k dispozici akumulátorový modul BA-001. S jeho pomocí je možné pracovat s osciloskopem až 5 hodin (při plném nabití). Modul je stejné velikosti jako osciloskop ADC a plné nabití trvá zhruba 4-5 hodin.


 

  

  Diagnostický snímač FirstLook
Umožňuje bez demontáže motoru testovat spalovaní a tím identifikovat možné problémy jako jsou podpálené ventily, špatné vstřikovače apod. Snímač se připojuje na výfuk nebo na podtlakovou část motoru a s pomocí osciloskopu PICO ADC-212/3, ke kterému jej lze velmi snadno připojit, tak rychle získat přehled o správném fungování spalovacího procesu.
Sestava snímače obsahuje:
- snímač FirstLook
- kabel BNC-BNC (8m)
- kabel BNC-banánek (1m)
- podtlakový adaptér


  

 


 © 2024 Jaroslav Štemberk - AUTOSERVA
stemberk@autoserva.cz, tel: 261 215 394


AKČNÍ sady nářadí, kufry, dílenské vozíky

akce Beta 2024

závazné podmínky pro zpracovávání osobních údajů v Autoserva dle GDPR

12.2.2016 Kit pro detekci úniků v systémech vozidel UV lampa NOVINKA v Akční zaváděcí ceně za poloviční cenu konkurenčních výrobků

cejchovaný pneuhustič se schválením ministerstva dopravy pro měření ve stanicích STK

Pro úsporu Vašich spotřebních nákladů brousíme na speciální profesionální brusce frézky k odvrtávačkám bodových svárů v kvalitě jako nové za cenu 130,- Kč bez DPH

 
 
Napište nám